Nowe literki i nauka czytania okazały się dla mojego dziecka nie taką prostą sprawą jak się spodziewałam. Myślałam, że pójdzie łatwo i przyjemnie a córka w mig zapamięta wszystkie litery i zacznie płynnie czytać.

 

Moje rozczarowanie było bardzo wielkie, kiedy to Julia nie mogła zapamiętać nawet trzech liter pod rząd o czytaniu nie wspominając. Monotonnie powtarzałyśmy literka po literce a efekt był daleki od ideału. Wtedy z pomocą przyszły nam drewniane klocki EDU, które dostaliśmy od PUS.PL Aktualnie jesteśmy w fazie ich testu, ale pierwsze efekty już są. Ważne jest to, aby dziecko nie czuło się przytłoczone natłokiem nowych informacji, w tym przypadku nazw liter i sztuki czytania, bo szybko się zniechęci i efekt będzie odwrotny do spodziewanego.

 

Zestaw składa się z 24 drewnianych kostek. Każda z nich na swojej ściance ma litery małe, duże, dwuznaki, zmiękczenia i samogłoski nosowe. Są też znaki interpunkcyjne, co w przyszłości pozwoli na tworzenie całych zdań. Samogłoski i spółgłoski dziecko może rozpoznać po kolorach, bo zostały one odpowiednio podzielone. Samogłoski-czerwone. Spółgłoski-niebieskie. Jeżeli nasze dziecko jest wzrokowcem na pewno ułatwi mu to zapamiętanie tego podziału.

 

 

Klocki zostały zapakowane w bardzo proste, schludne, tekturowe pudełko,mieszczą się w nim idealnie, co ułatwi nam przechowywanie. W opakowaniu znajdują się też plansze z obrazkami, które na pewno urozmaicą naszym dzieciom naukę oraz scenariusz pokazujący przykładowe sposoby nauki i zabawy klockami. Jakość produkty wydaje się być bardzo wysoka. Nadruk na dość ciężkich klockach jest trwały i solidnie wykonany. Trwałość będzie można określić po dłuższym użytkowaniu.

 

 

Dla kogo? :

Dziecko 1,5-3 lat- klocki będą służyły jako zabawka, dziecko zapewne będzie gryźć, podrzucać, rozrzucać klocki. Może zainteresować się ilością klocków, możemy wraz z dzieckiem ułożyć z nich węża i policzyć z ilu klocków się składa, dzięki temu dziecko powinno łatwo załapać liczenie w zakresie 1-5. Nasz prawie pięciomiesięczny Wojtuś już teraz wykazywał klockami wielkie zainteresowanie, także wiek ten może być zaniżony.

Dziecko 3-7 lat -klocki będą również służyły do zabawy, ale też zaczną tworzyć się z nich pierwsze słowa, które dziecko na początku sylabami,później całymi wyrazami zacznie czytać. Dzięki klockom dziecko zacznie rozpoznawać spółgłoski i samogłoski. Zacznie też pojmować kiedy należy postawić kropkę,znak zapytania,czy wykrzykn

Dziecko 7-9 lat- wydaje się, że klocki nie zainteresują już dzieci w tym wieku i będą odstawione w kąt. Moim zdaniem będzie inaczej. Dziecko dzięki klockom będzie mogło poznać zasady ortografii i utrwalać ją na konkretnych zasadach.

Przedział wiekowy: 1,5 +

Cena : 115 zł

Rekomendacja Rzepaczek: TAK

Podsumowując:

Cena za klocki nie jest niska, ale to inwestycja na lata, która będzie służyć dzieciom zarówno jako zabawka jak i pomoc w nauce czytania i w procesie poznawania. Bardzo dużym plusem klocków jest to, że dziecko bawiąc się nimi uczy się, nie czując przy tym presji, sztywnych reguł i nim się spodzieje okazuje się, że przyswoiło wiele wiadomości.