Czasy, kiedy na wakacje wyjeżdżało się spontanicznie, przemieszczało się na stopa, spało się w namiocie, albo pod chmurką już dawno minęły. Odkąd w naszym życiu pojawiły się dzieci, wakacje planujemy od A do Z. Jest to jedyny plan, który udaje nam się zrealizować na 100 %. Znacie mnie trochę i wiecie, że nie lubię planować, ale wakacje to wyjątek, musi być idealnie.

 

Przeczytajcie o 6 sposobach jak zaplanować idealne wakacje z całą rodziną bez stresu i nerwów.

 

1. Wybierz odpowiedni kierunek

Na początku zastanów się czy chcesz spędzić wakacje w Polsce, czy za granicą. Jeżeli wybierasz Polskę- koniecznie noclegi   zarezerwuj z dużym wyprzedzeniem, bo morze czy góry do oblegany kierunek i, gdy rezerwację zostawisz na ostatni moment      możesz po prostu nie znaleźć czegoś fajnego i w dobrej cenie.

Jeśli wybierasz się za granicę to pozwól, aby Twoje wakacje zorganizowało biuro podróży. Uważam, że tak jest po prostu   bezpieczniej i pewniej, gdy podróżuje się z dziećmi. Moim faworytem jest na pewno dobrze Wam znana ITAKA. Kiedy klikniesz TU znajdziesz się na stronie właśnie tego biura i będziesz mogła zaznaczyć kryteria, które pomogą odnaleźć Ci kierunek oraz hotel, w którym chcesz się zatrzymać. Oferta jest bardzo bogata, a atrakcje dla dzieci, z których może korzystać cała rodzina przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania

2. Pakowanie

Boże ! Jak ja tego nie znoszę. 50 par gaci , 50 par skarpetek, a na miejscu i tak się okazuje, że czegoś zapomniałaś i oczywiście jest to Twoja wina, bo to Ty jesteś odpowiedzialna za spakowanie całej rodziny. Aby uniknąć tego typu sytuacji, przed zrób listę potrzebnych rzeczy dla każdego członka rodziny. Uwierz mi, to pomaga.

3. Kasa na wakacje

Warto mieć jakieś zaskórniaki w portfelu, bo jadąc z dziećmi zawsze wydajemy więcej. Nie musimy ich oczywiście wszystkich przetracić, ale mieć je trzeba, by nie popsuć sobie humoru tym, że nie możemy zjeść gofra, bo nie stać nas na niego.

4. Coś zwiedzimy, coś zobaczymy

Nic bardziej mylnego! Jadąc na wakacje z dziećmi MUSISZ zaopatrzyć się w przewodnik. Nie licz na to, że Twoje latorośle z entuzjazmem będą chodzić po 10-20 kilometrów i szukać tego, co warto zobaczyć. Oczami wyobraźni już widzę ich zafochane, niezadowolone twarze. I właśnie w takich momentach oczywiście będą umierać z pragnienia i głodu.

5.Jeśli jest taka możliwość kup wejściówki/bilety przez internet

To absolutna konieczność! Zwłaszcza w sezonie, kiedy to niekończące się kolejki do atrakcji turystycznych mogą nam zmarnować pół dnia.

6. Odpowiednie nastawienie

Nastaw się na to, że jadąc z dzieckiem/dziećmi nie odpoczniesz tak jakbyś jechała tylko z ukochanym w podróż. Zawsze ten mały stwór będzie Ci wisiał na ręce i wiecznie coś chciał :)

 

A Ty znasz jakieś sposoby, by ułatwić planowanie wakacji ?