Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży z trzecim dzieckiem, oprócz obaw i pulsujących w głowie myśli czy dam sobie radę, moją głowę zaprzątała też inna, natarczywa myśl. Jak będę chodziła na spacery, które tak cała nasza rodzina uwielbia? Przerażała mnie perspektywa posiadania szerokiego wózka, którym poruszanie się wcale nie jest łatwe. Wtedy z pomocą przyszedł mój mąż...

Przejrzał kilkanaście stron w poszukiwaniu wózka idealnego, którego wcale tak łatwo nie można było znaleźć. W końcu po wielu godzinach przeglądania naszym oczom ukazał się ON-jakby wyjęty prosto z naszej głowy,jakby zaprojektowany specjalnie dla nas :)

Wózek jest produkcji niemieckiej ( uważam to za duży plus, bo wydaje mi się, że Niemcy są mistrzami w tworzeniu trwałych, solidnych i dobrej jakości produktów).  Wózek Hauck Duett 2 wyszedł spod rąk projektantów firmy Hauck.

Wózek Hauck Duett 2 nie jest w Polsce zbyt łatwo dostępny ( co mnie bardzo dziwi). Nie zobaczycie go w żadnym ze sklepów stacjonarnych, które prowadzą współpracę z firmą Hauck. Kontaktowaliśmy się z większością takich sklepów i nigdzie nie było na stanie tego wózka. Sprzedawcy oferowali, że mogą sprowadzić go dla nas, ale musimy zdeklarować się, że go kupimy. Średnio nam to odpowiadało, ponieważ gdyby coś było nie tak musielibyśmy go i tak wziąć. Kupując przez internet nie ma tego problemu, bo oddajesz co chcesz bez podania przyczyny.

Wózka można używać jako pojedynczego lub jako 2 w 1 ( w zależności czy masz ze sobą jedno czy dwójkę dzieci). W zestawie znajdują się: gondola oraz siedzisko dla starszego dziecka. Nie ma osobnej spacerówki dla młodszego z nich, ponieważ gondola przekształca się w spacerówkę i wtedy wygląda tak:Można zatem mieć spacerówkę i gondolę lub dwie spacerówki. Wózek ma lekką metalową ramę oraz regulowaną rączkę. Dużym plusem są obrotowe o 360 stopni kółka. Dzięki nim manewrowanie wózkiem jest bardzo łatwe. Siedzisko dla starszego dziecka jest proste w montażu i demontażu. 

 Koła posiadają dość duże błotniki, dzięki którym dziecko nie dotyka jadących kół. Koła są piankowe, stelaż aluminiowy. Wózek posiada hamulec postojowy.

 Zalety wózka:

* bardzo niska cena ( Kosztuje 1700 zł, nam udało się kupić za 1500 zł, bo akurat była promocja)

* można jechać na spacer/zakupy z dwójką dzieci naraz

* możliwość wyciągnięcia siedziska dla starszego dziecka

* zestaw folii przeciwdeszczowych zarówno na gondolę jak i siedzisko/ spacerówkę

* wózek łatwo jest złożyć i nie zajmuje on zbyt dużo miejsca w bagażniku

*jest poręczny i lekki

Wady wózka:

* jest dość sztywny, więc jeśli Twoje dziecko lubi być ziuzianie ten wózek nie jest dla Ciebie

* nie ma możliwości zamontowanie fotelika samochodowego na stelażu wózka

* brak torby do wózka. My dokupiliśmy osobno.Torba nie może być zbyt wysoka, bo będzie przeszkadzać dziecku w siedzisku. Nasza jest firmy Bugaboo ( KLIK) i kosztuje 199 zł.

Torba Bugaboo (KLIK)

Gdzie można kupić wózek oraz nasza opinia o nim:

UWAGA! Nasz wózek to Hauck Duett 2. Od stycznia tego roku wyszedł nowy o nieco zmienionym designie i nosi nazwę Hauck Duett 3.

Nasz wózek kupiliśmy na stronie: pinkorblue.pl . Transakcja odbyła się bezproblemowo i szybko.

Na stronie nie ma już naszej wersji wózka, ale jest ta nowsza: ( KLIK)

Nasz wózek : ( KLIK)

Wózek w mojej opinii jest wózkiem idealnym. Dzięki niemu mogę spacerować z dwójką dzieci równocześnie. Kiedy mąż jest w pracy- ja nie muszę czekać aż on wróci, by zajął się jednym z dzieci, bym ja mogła wyjść z domu. Nie musimy mieć też dwóch osobnych wózków.

Nie wyobrażamy sobie już życia bez Hauck Duett 2. Jest on nam niezbędny i bez niego nie funkcjonujemy. Wózek występuje tylko w czarnej wersji, co akurat dla mnie jest zaletą, bo właśnie taki kolor mi odpowiada.

Jeśli spodziewasz się dziecka, albo już je masz i zastanawiasz się jak wspólnie, wszyscy razem macie wybrać się na spacer-koniecznie wybierz Hauck Duett 2, a Twoje problemy znikną w mgnieniu oka.